1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Дінай!

Дінай!

Що нового

Коментарів : 0

Новий реліз 5.1 версії 5 довідково-правових систем«Дінай»

Ще більше зручності в роботі з інформаційнимимасивами

 

Компанія «Дінай» реалізувала чергову новаціюу версії 5 довідково-правових систем.Тепер, працюючи здокументом, ви не тільки будете бачити спискивсіх документів, які на нього посилаються, і тих, на які посилається він сам,але і зможетезастосувати нові сортування для того, щоб швидко знайти потрібний вам документ в цих списках.

1. «Посилання надокумент» і «Посилання з документа» представлено теперу вигляді трьох окремих списків: нормативні акти,консультації, довідки.

 

 

2. Додано нові сортування: за датою, органом видання,типом нормативного документа, його номером і назвою.

  

Використовуйте нові інструментиверсії 5 довідково-правових систем «Дінай»,і ваша робота зправовою інформацією стане ще більш швидкою і результативною!


НОВИЙ ПОШУК


 Головне удосконалення систем "Дінай" полягає в повній переробці пошукового модуля: ми створили абсолютно нове вікно пошукового запиту і розробили унікальний алгоритм, який забезпечує рекордні терміни пошуку документів. Навіть по найскладнішому запиту результат ви отримаєте в лічені секунди. І це не перебільшення - перевірте самі!

Нове вікно пошуку заслуговує на особливу увагу. Його по праву можна назвати революційним! У ньому ми реалізували абсолютно протилежні побажання користувачів: одні просили спростити пошукове вікно, інші хотіли бачити його більш розширеним. Ми подумали і дали нашим користувачам можливість самим вибирати той вид вікна, який їм найбільш зручний. Тільки у системах "Дінай" пошукове вікно має три рівні і можливість зафіксувати бажаний вид! 

 

Після натиснення на кнопку "Пошук документу", перед вами відкриється перший рівень пошукового вікна. По суті - це простий пошук. Зверніть увагу, що вікно пошуку версії 4.0 містить три закладки для пошуку в трьох різних інформаційних масивах:

- Нормативні акти;

- Консультації;

- Бланки/Довідки.

Тепер усі помилки, пов'язані з неправильним визначенням масиву пошуку виключені. Крім того, дотриманий такий дуже зручний нюанс - першою у вікні пошуку буде відкрита закладка, відповідна саме тому масиву інформації, з яким ви працюєте в даний момент.

Простий пошук вам потрібний в тих випадках, коли ви маєте необхідний мінімум інформації про шукані документи. Для нормативних актів - це можуть бути: номер документу або його частина, зразкові або точні дати прийняття, слова з назви. При пошуку консультацій цілком достатньо знати назву видання і/або слова з назви статті. Ну а довідки і бланки ви запросто знайдете, задавши пару слів з їх назви.Як і раніше, ви можете обмежити пошук тільки розділом, в якому знаходитеся, але тепер, щоб вам було зручніше, ми ще і прописали назву цього розділу прямо у вікні пошуку, поряд з відповідним чек-боксом.

Якщо ж простого пошуку Вам недостатньо, до ваших послуг - розширений пошук. Просто натисніть на клавішу "Додати реквізити документу", розташовану в нижній частині вікна, і перед Вами відкриється другий рівень пошукового вікна, де ви можете уточнити тип документу, орган його видання, дату реєстрації в Мінюсті, включити або виключити з масиву пошуку діючі документи або документи, що втратили силу. Для пошуку консультацій Ви також можете задати додаткові критерії: дату видання, його номер, автора публікації.Тут звертаємо Вашу увагу на те, що якщо Ви користуєтеся розширеним пошуком постійно, Ви можете зафіксувати саме такий вид вікна, натиснувши на кнопку "Зберегти вигляд".

Ще одним дуже серйозним удосконаленням вікна пошуку документів в новій версії став кардинально перероблений механізм вибору типів шуканих документів і органів їх видання. Ми створили спеціальну картку, в якій можна по частині слова (не менш 3-х букв) знайти потрібний тип або орган видання документу. Подвійним клацанням миші ви можете вибрати одну або декілька відповідних вам позицій, застосувавши до них логічних операторів "та", "або", (оскільки подвійного типу документу не буває, оператор "та" активний тільки при виборі органу видання).

Зверніть увагу на механізм роботи з переліком органів видання документу, реалізований в новій версії. Усі, хто стикається із законодавством, прекрасно знають, яка велика кількість органів, що видають нормативні акти, існує. Крім того, ці органи постійно реструктуризуються, а їх назви міняються. Тому ситуації, коли користувачеві необхідно знайти документи, видані певним органом в певний період часу, часто бувають дуже скрутними: неможливо пам'ятати усю історію трансформації кожного держоргану. Тепер вам цього і не треба! За допомогою спеціальної картки в системах "Дінай" ви можете знайти потрібний орган по фрагменту (не менш 3-х букв) з будь-якої частини його назви. Це дуже зручно у випадках, коли ви знаєте сферу відповідальності держоргану, але не упевнені в його назві. Наприклад, треба знайти документи, видані органом, регулюючим сферу економіки. Вже по буквах "екон" знаходиться нині чинне Міністерство економічного розвитку і торгівлі України з усіма його попередниками. Крім того, в картку включені усі абревіатури і скорочені назви держорганів, що також значно спрощує їх пошук. А для того, щоб вам не треба було пам'ятати історію трансформації усіх держорганів, ми створили спеціальний багаторівневий словник, підпорядкувавши кожному органу видання усіх його попередників. Це не лише показує, як мінялися назви держорганів і яке з них актуально зараз, але і дає можливість задати умову участі в пошуку документів, виданих як існуючим органом, так і будь-яким з його попередників, або усіма ними разом.Для зручнішого візуального сприйняття, назви діючих органів ми написали жирним шрифтом, а назви їх попередників - звичайним, без виділення.

Якщо вам треба знайти не лише документ, але і певний фрагмент тексту в нім, для вас незамінний контекстний пошук. У системах "Дінай" він дійсно унікальний! Наш контекстний пошук дозволяє не лише шукати слова і словосполучення, але і задавати кількість слів, які можуть розділяти слова в шуканому словосполученні! Можливість визначити кількість проміжних слів в шуканому словосполученні - це ноу-хау від Компанії "Дінай". У яких випадках потрібна ця можливість? Припустимо, ви шукайте документи, що містять фразу "Відповідальність за порушення податкового законодавства". Якщо Ви спробуєте здійснити звичайний контекстний пошук за окремими словами, ви знайдете масу зайвих документів, де ці слова розташовані в довільному порядку. Якщо ви спробуєте знайти усі документи, де ця фраза зустрічається в точній відповідності, Ви пропустите документи, які містять такі фрази, як "Відповідальність юридичних осіб за порушення податкового законодавства", "Відповідальність за порушення податкового та валютного законодавства". Адже ці документи можуть містити потрібну Вам інформацію!

 До речі, звернете увагу, що приводи і союзи не беруть участь в пошуку і не враховуються системою, як проміжні слова. Щоб скористатися контекстним пошуком, Вам треба усього лише натиснути на клавішу "Додати в пошук слова з тексту". Перед вами відкриється третій рівень пошукового вікна, який, у свою чергу, має дві закладки, "Пошук по словосполученню" і "Пошук за окремими словами". Якою закладкою скористатися, залежить від того, який результат ви чекаєте. Якщо ви задасте шукані слова в першій закладці "Пошук по словосполученню", то знайдуться документи, в яких:

- присутні усі задані слова;

- слова розташовані в заданій послідовності;

- задані слова або зовсім не розділені іншими словами, або розділені чітко певною їх кількістю (від 1 до 5).

У закладці "Пошук за окремими словами" реалізований контекстний пошук в звичайному його розумінні. З його допомогою ви знайдете документи, в тексті яких є усі задані слова (логічний оператор "ТА") або які-небудь із заданих слів (оператор "АБО"). Головне, що шукані слова можуть розташовуватися в абсолютно різних частинах тексту.

Як у пошуку по словосполученню, так і в пошуку за окремими словами є можливість вказати, повинні шукатися точні збіги або слова можуть бути в різних відмінках.

НОВЕ ВІКНО ВІДКРИТОГО ДОКУМЕНТУ

Вікно відкритого документу також зазнало деякі реформи. Його зовнішній вигляд став сучаснішим і зручнішим, кнопки панелі інструментів стали більше, змінилося розташування деяких інструментів і додалися нові функції."Структура документу" дозволяє швидко перейти до потрібної статті або пункту. Дуже зручно, у вигляді випадного списку, представлений механізм вибору редакцій документу: завжди видно, яка редакція відкрита, і є можливість швидко перейти до іншої редакції. Функція вибору розміру і режиму перегляду документу також представлена у вигляді випадного списку: ви завжди бачите, в якому просмоторщике знаходитеся (Dinai Viewer або Word Viewer) і який розмір документу у вас встановлений і, якщо потрібно, можете швидко змінити умови перегляду.

 

 

 

НОВИЙ ІНТЕРФЕЙС

 

 

 

Також варто відмітити, що системи "Дінай" тепер одягнені в новий інтерфейс. Він був розроблений кращими фахівцями з юзабіліті комп'ютерних програм. Тепер наші системи не лише сучасніші і красивіші, але і зручніші. Кнопки основних інструментів ми зробили більше і забезпечили їх підписами, що значно спрощує орієнтування в основному інструментарії систем. Крім того, панель основних інструментів поповнилася кнопками швидкого доступу до таких важливих розділів систем, як:

 

- Календар бухгалтера;

- Новини законодавства;

- Нові документи;

- Нові консультації;

- Нові бланки/довідки.

Упевнені, що нова версія довідково-правових систем "Дінай" не лише задовольнить усі ваші потреби в правовій інформації, але стане зручним і надійним інструментом повсякденної роботи.

Детальніше...